Ми сьогодні самі вчилися творити красу словом та грою!
Хто може заперечити важливість живого спілкування для людини, особливо дитини, в умовах сьогодення? Таких знайти важко. Обмін інформацією, фактами, ідеями, поглядами взаємодія з ровесниками сприяє виробленню соціальної компетентності та емпатії, розвиває навички слухання та висловлювання власних думок у наших дітей.
Цього разу у Всесвітній день поезії зібралися на спільному літературному уроці семикласники та п’ятикласники у КУ "Запорізький обласний центр молоді" ЗОР. Гостинність господарів, комфортна, невимушена атмосфера, тиша та простір зали додали відчуття розкутості, свободи спілкування, позитивної емоційності.
Говорили про поезію— особливу мову, мову, що співає, дуже коректну, чуттєву й мелодійну. Саме вона дає нам можливість бачити глибини навколишньої краси, а її особлива енергетика здатна вести за собою, надихати та об’єднувати. В ході нтелектуальної вікторини «Наскільки % я поет» учні 5 та 7 класів дізналися, що твори У. Шекспіра користуються найбільшою популярністю в світі, а індійська Махабхарата вважається найбільшим за обсягом літературним твором, українські думи - особливий поетичний жанр, що виконувався речитативом під акомпанемент бандури чи кобзи, а кінь Пегас є символом поезії. Емоційно читали рядки з віршів Т. Шевченка, Лесі країнки, П. Тичини, Ліни Костенко, В. Сосюри, О. Забужко і діти, і батьки.
Так, саме уроки філології прищеплюють дітям гарний смак, упевненість, розкутість, вміння правильно та красиво говорити, а проби акторської майстерності -триматися перед аудиторією, мати естетичний смак. Вони формують у дитини зібраність, організованість, відповідальність, дисциплінованість, допомагають у подоланні збентеження, сором'язливості, скутості. Пробували себе в ролі акторів семикласники, інсценізуючи уривки з твору В. Чемериса «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання». Перевіряли власні сили та здібності, працювали над жестами, мімікою, силою та тембром голосу, старанно вивчали ролі Вітька і Котигорошка, Галі Козачок і міліціонера Причепи Батечко Матвій і Жуков Марк, Рясна Анастасія і Цой Поліна.
Такі заняття прищеплюють дітям гарний смак, відчуття гармонії і краси, розширюють світогляд, надихають на цікаві ідеї. А найважливіший крок до відчуття краси – це навчитися творити її самим.